Tanie latanie   Komunikacja miejska Amsterdam   Tanie loty do Amsterdamu Tanie loty do () w promocyjnej cenie

Komunikacja miejska Amsterdam

Miasto posiada bardzo sprawnie działającą oraz rozbudowaną sieć komunikacji miejskiej.

Warto skorzystać z "I amsterdam Card" – specjalnej karty, która obniża koszty za korzystanie z komunikacji miejskiej. Nabyć ją można w każdym biurze informacji turystycznej w stolicy. Wraz z kartą otrzyma się bilet komunikacji miejskiej, dokładne instrukcje jak korzystać z karty, a także przewodnik w języku angielskim, francuskim, niemieckim lub holenderskim. Właściciel karty może za jedną opłatą poruszać się wszystkimi tramwajami i autobusami oraz metrem, a ponadto uzyskuje darmowy wstęp do muzeów, nieodpłatne zwiedzanie miasta statkiem po kanałach oraz wiele zniżek w restauracjach i barach.
Dostępne są trzy rodzaje kart:

 • 33 € - ważna przez 24 godziny
 • 43 € - ważna przez 48 godzin
 • 53 € - ważna przez 72 godziny

Ruch uliczny w Amsterdamie jest bardzo duży, dlatego korzystanie z samochodu nie jest polecane. Jednak jeśli jest to konieczne, proponujemy wynajęcie samochodu za pośrednictwem naszej strony.

Niemal całe miasto objęte jest strefą płatnego parkowania, z cenami dochodzącymi nawet do € 4 za godzinę postoju. W Amsterdamie często można też paść ofiarą włamywaczy, którzy chętnie pokuszą się nawet na pustą torbę pozostawioną w samochodzie.

W stolicy Holandii nie jest raczej przyjęte zatrzymywanie taksówek za pomocą machnięcia ręką. Taxi zamawia się telefonicznie lub korzysta z usług samochodów stojących na postoju. Amsterdamscy taksówkarze liczą sobie dość sporo za kurs. Przykładowo 5 km jazdy po mieście wyniesie pasażera około 12 €, a za dojazd z lotniska Schiphol do centrum Amsterdamu zapłacić trzeba będzie około 30-40 €.

Watertaxi, czyli wodne taksówki kursujące po licznych miejskich kanałach to dość popularny wśród mieszkańców i turystów sposób podróżowania. Są one miniaturowymi wersjami dużych łodzi wycieczkowych. Wodna taksówka może zabrać na swój pokład maksymalnie 8 osób. Atrakcja ta kosztuje około 75 € za pół godziny, niezależnie od liczby pasażerów.

Wielertaxi to z kolei taksówki rowerowe, czyli nasze riksze. Można wziąć je z ulicy lub zarezerwować drogą telefoniczną.

Autobusy, tramwaje i metro kursują codziennie w godzinach 5:45 – 0:00, natomiast nocne autobusy od północy do 6 rano. Na wszystkie te środki transportu obowiązuje jeden bilet, podzielony na paski, które kasuje się w zależności od przejechanego dystansu.

Ceny biletów zależne są od długości kupowanych pasków.
 • 2 paski (np. jedna osoba, jedna strefa) 1,60 €
 • 3 paski (np. jedna osoba, dwie strefy) 2,40 €
 • 8 pasków (również jako bilet jednodniowy dla 1 osoby) 6,40 €
 • 15 pasków 6,90 €
 • 45 pasków 20,40 €
Kolejny rodzaj biletów, to bilety czasowe.
 • 24 godziny - 7,00 € (12,95 € jeśli dodatkowo upoważnia do przejazdu na lotnisko Amsterdam Schiphol i z powrotem)
 • 48 godzin - 11,50 € (17,00 € j.w.)
 • 72 godziny - 14,50 € (19,70 € j.w.)
 • 96 godzin - 17,50 € (22,40 € j.w.)

Bilety dostępne są niemal w całym mieście, w różnych punktach. Można je również zakupić u kierowcy, jednak jest to odradzana opcja, ponieważ ich cena jest wtedy prawie dwukrotnie wyższa.

Bilety ulgowe przysługują dzieciom od 4. do 11. roku życia oraz dla osobom powyżej 65 lat. Dzieci do 4. roku życia korzystają z komunikacji za darmo.

Canal Bus, czyli tramwaj wodny kursujący po kanałach Amsterdamu składa się z trzech linii z krańcówkami przy Dworcu Głównym. Statki kursują co 15 – 20 minut, a bilety zakupić można na pokładzie. Tramwaj wodny ukierunkowany jest na turystów i jest bardzo popularnym wśród nich środkiem transportu, jednak równie chętnie korzystają z niego miejscowi.

Kolejną atrakcją turystyczną są statki wycieczkowe pływające po rozległych miejskich kanałach. Serwują one na pokładach posiłki oraz drinki. Cena kursu to około 80 € za kilkudziesięciominutowy rejs, jednak może się ona wahać w zależności od klasy statku i oferty armatora.

Dobrze rozwinięta i sprawnie działająca sieć kolei holenderskich sprawia, że komfortowo i bez problemów (również tych językowych) dotrzeć można z Amsterdamu do praktycznie każdej miejscowości w Holandii.
Koleje państwowe oferują dwa rodzaje biletów czasowych:

 • Dagkaart – jednodniowy bilet uprawniający do nieograniczonej liczby przejazdów. Cena za jedną osobę: 37,10 € (2. klasa), 59,40 € (1. klasa)
 • Zomertoer – trzydniowy bilet uprawniający do nieograniczonej liczby przejazdów koleją, jednak tylko w drugiej klasie. Cena: 45 € (1 os.), 59 € (2 os.)

Jazda rowerem to jeden z najpopularniejszych rodzajów podróżowania po Holandii (ponad 19 tysięcy km ścieżek i dróg rowerowych), a jednocześnie najbardziej komfortowy i najprzyjemniejszy sposób zwiedzania Amsterdamu. Drogi w mieście są bardzo dobrze oznakowane oraz zabezpieczone z myślą o wielbicielach dwóch kółek.

Cena za wypożyczenie roweru na jeden dzień to około 9€, dodatkowo należy zostawić depozyt w wysokości około 50€ oraz okazać dokument tożsamości ze zdjęciem. Nigdy nie należy zostawiać roweru bez zabezpieczenia, ponieważ kradzieże są niestety w Amsterdamie ogromną plagą.Aktualności

KLM: Walentynki 9 km nad ziemią!
KLM_chocolate_heart W Walentynki KLM ma niespodzianki dla swoich pasażerów podróżujących na trasach międzykontynentalnych przez Amsterdam. Zamów dla ukochanej osoby prezent, który będzie jej wręczony na pokładzie samolotu KLM 9 km na ziemią!


Dominikana i Kuba Z POLSKI od 2505 zł!
Bavaro Beach Punta Cana Promocja Air France/KLM na loty do Hawany i Punta Cana. Sprzedaż tylko do 15 sierpnia 2013. Komfortowe połączenie z jedną przesiadką w Europie, krótkie oczekiwanie, wylot z Warszawy!


Linki

Tanie loty Holandia Komunikacja miejska Amsterdam - informacje