Tanie latanie   Czas wolny, zabytki Amsterdam   Tanie loty do Amsterdamu Tanie loty do () w promocyjnej cenie

Czas wolny, zabytki Amsterdam

Amsterdam posiada ponad 160 kanałów, które są ogromną atrakcją turystyczną i mają niezwykle duży wpływ na klimat i wygląd miasta, dlatego każdy powinien przynajmniej raz skorzystać z usług wodnych przewoźników i zwiedzić miasto za pomocą łódki.

Sprzedawanie oraz posiadanie narkotyków jest w Holandii zabronione, jednak od przełomu lat 60. i 70. władze przyzwalają na kontrolowany handel niewielkimi porcjami (do 5 gramów) tzw. narkotyków miękkich. Amsterdam jest najbardziej luźną i tolerancyjną z europejskich stolic, dlatego bez problemu znaleźć tam można kawiarnie (tzw. Coffee shopy) oferujące ciastka z marihuaną czy gotowe skręty oraz inne „przysmaki”. Nie trzeba oczywiście korzystać z oferty takich miejsc, jednak warto przynajmniej wejść tam i zakosztować przez chwilę ich niepowtarzalnego klimatu. Te szczególnie polecane to chociażby Best Friends, The Dolphins, Blue Lagoon, Bulldog czy Mellow Yellow.

De Wallen, czyli wspomniana wcześniej dzielnica czerwonych latarni, to najsłynniejszy legalny dom publiczny na świecie. Dzielnica ta pełna jest maleńkich mieszkanek, z których każde ma wystawowe okno wychodzące na ulicę i prezentujące skąpo odziane dziewczęta zachęcające do skorzystania z ich usług, oświetlone przy tym czerwonymi lampkami.

Browar Heineken założony w 1864 roku przez Gerarda Adriaana Heinekena to aktualnie muzeum, w którym można poznać metodę produkcji heinekena, historię firmy, a przede wszystkim napić się zimnego piwa.

Nocne życie w holenderskiej stolicy zaczyna się od godziny 21 i trwa aż do samego rana. Niezwykle zróżnicowana oferta klubów i pubów sprawia, że każdy spragniony zabawy będzie zadowolony. Najlepsze i największe imprezy oraz atrakcje odbywają się w czwartkowe, piątkowe i sobotnie wieczory. W tym czasie koniecznie należy udać się w rejon wokół placu Leidesplein, wokół którego koncentruje nocne życie całego miasta. Podobną funkcję pełnią też plac Rembrandtplein oraz okolice placu Dam.

Najlepsze i najczęściej polecane kluby w Amsterdamie to De Melkweg, Paradiso, iT, RoXY, Silo oraz Cooldown Cafe.

Nie należy jednak zapominać, że Amsterdam jest niezwykle uroczym, starym miastem pełnym klasycznych zabytków, galerii i muzeów godnych odwiedzenia. Będąc tu warto zobaczyć Oude Kerk – najstarszy kościół parafialny stolicy, a także niezwykle imponujący Pałac Królewski, którego okolicy mieści się równie piękny kościół Nieuwe Kerk. Ciekawostką może być też najsłynniejsza na świecie waga miejska – budynek znajdujący się przy Nowym Rynku. Magere Brug, czyli Chudy Most jest jednym z 1280 znajdujących się w Amsterdamie. Najefektowniej wygląda nocną porą, kiedy to rozświetlony jest przez 1200 żarówek. Singel to najstarszy zabytkowy amsterdamski kanał, wzdłuż którego brzegów znaleźć można wiele atrakcji.Aktualności

KLM: Walentynki 9 km nad ziemią!
KLM_chocolate_heart W Walentynki KLM ma niespodzianki dla swoich pasażerów podróżujących na trasach międzykontynentalnych przez Amsterdam. Zamów dla ukochanej osoby prezent, który będzie jej wręczony na pokładzie samolotu KLM 9 km na ziemią!


Dominikana i Kuba Z POLSKI od 2505 zł!
Bavaro Beach Punta Cana Promocja Air France/KLM na loty do Hawany i Punta Cana. Sprzedaż tylko do 15 sierpnia 2013. Komfortowe połączenie z jedną przesiadką w Europie, krótkie oczekiwanie, wylot z Warszawy!


Linki

Tanie loty Holandia Czas wolny, zabytki Amsterdam - informacje